Prezent dla nowożeńców

Nowoczesny, dizajnerski zestaw głośnikowy JBL Authentics L16 to doskonały pomysł na prezent ślubny dla pary kochającej muzykę i nowinki technologiczne. Sprzęt nawiązuje do pokazanego w 1970 roku głośnika JBL Century L100, który był sensacją i najlepiej sprzedającym się głośnikiem dekady.

JBL-Authentics_L8

Dizajnerski zestaw głośnikowy JBL Authentics L16 dla ludzi kochających muzykę i nowinki technologiczne (fot. materiały prasowe)

Technologia Clari-Fi – oto powód, dla którego L16 jest dla tej grupy użytkowników elektroniki urządzeniem przełomowym. Poprawia ona skompresowane formaty audio, odzyskując wszystko to, co zostało uchwycone i zapisane podczas nagrania dźwięku, a potem utracone w kompresji. Ta nowatorska technologia Harmana jako pierwsza i jak dotąd jedyna nie działa po omacku – analizuje sygnał audio i dostosowuje poziom swej ingerencji do wielkości strat, spowodowanych przez kompresję. Potrafi w ten sposób wyczarować rozszerzenie pasma wysokich częstotliwości, wzmocnienie wokali, a nawet rozszerzenie sceny muzycznej, która odzyskuje swój przestrzenny charakter. To oczywiste, że system, dysponujący technologią, pozwalającą tak wiele wycisnąć z bezprzewodowych gadżetów, musi mieć wszystko, co pozwala się połączyć z każdym z nich. I rzeczywiście, Authentics L16 wyposażono w technologie AirPlay (dla iTunes i urządzeń iOS), DLNA (dla urządzeń z Androidem i Windows PC), oraz łączność Bluetooth, w tym funkcję szybkiego parowania urządzeń z Bluetooth za pomocą technologii Near Field Communication (NFC). Głośnik automatycznie, stosownie do potrzeb, dobiera format odtwarzania strumieniowego, upraszczając korzystanie z wszelkich urządzeń. Bezpłatna aplikacja JBL MusicFlow pozwala konfigurować system i sterować nim bezpośrednio z urządzeń przenośnych z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Inspiracja JBL-owskim klasykiem sprzed czterech dekad przejawia się nie tylko w wyglądzie maskownicy. L16 ma solidną, drewnianą skrzynię pokrytą fornirem orzechowym– rzecz dziś prawie niespotykana. Taka skrzynia to nie tylko ozdoba ale i doskonałe pudło rezonansowe, które ma swój udział w jakości szerokopasmowego dźwięku o rozległej scenie stereofonicznej w paśmie przenoszenia od 35 Hz do 35 kHz. Pracują nań optymalnie dobrane głośniki nisko- i wysokotonowe o mocy 6 x 50 W RMS oraz zaawansowana technologia cyfrowego przetwarzania dźwięku. Urządzenie nie zamyka się również na współpracę z kablowymi źródłami dźwięku. Ma w tym celu wejście stereo 3,5 mm, dwa gniazda USB, wejście gramofonowe RCA z przedwzmacniaczem oraz optyczne wejście cyfrowe umożliwiające podłączanie źródeł cyfrowych wysokiej rozdzielczości. Z USB jest i taki pożytek, że można przez nie ładować kompatybilne urządzenia przenośne.
JBL Authentics L16 – cena 4199 zł

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>