Sposoby zaparzania herbaty

Niewielu z nas przywiązuje wagę do parzenia herbaty. Najczęściej sięgamy po herbatki zamknięte w saszetkach i zalewamy je wrzącą wodą. Praktycznie nie czytamy zaleceń na opakowaniach. Kto w dzisiejszych czasach zdaje sobie sprawę z mnogości sposobów parzenia herbaty?

Myślisz, że wiesz wszystko o herbacie?/ fot.materiały prasowe

Myślisz, że wiesz wszystko o herbacie?/ fot.materiały prasowe

To, jaki dobierzemy, zależy od rodzaju i często od efektu, który chcemy uzyskać. Właściwości niektórych herbat różnią się w zależności od czasu parzenia!

Jak postępować z herbatą?
Bardzo ważne jest jej przechowywanie. Najlepiej, jeśli znajdzie ona miejsce w słoiczku, który zostanie szczelnie zamknięty. Nie może ona złapać wilgoci ani przesiąknąć obcymi zapachami. Da nam to gwarancję, że nie straci swoich cennych właściwości.

Kluczową rolę w przyrządzaniu herbaty odgrywa jakość wody. Ta, która zawiera obce zapachy, sprawi, że nasz napar nie będzie smakował dobrze. Dobrym rozwiązaniem będzie ta nisko zmineralizowana! Woda powinna być miękka.

Jeśli do parzenia wykorzystujemy wodę wodociągową, to warto pozostawić ją na dobę, aby odpoczęła i aby ulotniły się szkodliwe dla naparu związki. Jak zalewać susz? Najlepsze właściwości uzyskasz, zalewając go „białym wrzątkiem”.

To moment, w którym woda podczas gotowania staje się biała i są w niej obecne liczne pęcherzyki. Nie powinniśmy zalewać herbaty wodą powtórnie gotowaną. Niekorzystne będzie także mieszanie wody świeżej z tą raz już zagotowaną. Zastanawiasz się, w czym parzyć herbatę?

Wszystko zależy od odmiany. Jeśli często sięgasz po herbatę czerwoną oraz zieloną, to warto przeznaczyć do tego celu porcelanowy czajniczek. Możesz też wsypać ją do filiżanki i przykryć spodkiem. Pamiętaj, że zbyt długie parzenie sprzyja powstawaniu nieprzyjemnej w smaku goryczki!

Skąd wziąć dobrą herbatę?
Jak już wspomniałam wcześniej, herbatki ekspresowe nie są najlepszym rozwiązaniem. Nie wykazują praktycznie żadnych pozytywnych właściwości. Często nie wiemy, co znajduje się w tej torebce. Najczęściej są to… odpady po produkcji pełnowartościowych herbat.

Niestety pije je bardzo dużo ludzi. Przekonuje ich łatwa dostępność i niska cena, która w tym przypadku idzie w parze z wątpliwą jakością. Uwierz mi, że dobra herbata zaskoczy cię pozytywnie! Docenisz jej smak i wyjątkowy aromat! Herbaty doskonałej jakości znajdziesz na www.herbatazcejlonu.pl. Sprawdź już teraz!

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>