Zabiegi powiększania biustu – przegląd dostępnych metod

Pacjentki szukające sposobu na poprawienie wyglądu biustu za pomocą metod chirurgicznych mają do wyboru dwa sposoby. Jednym z nich jest powiększenie piersi za pomocą implantów. Natomiast drugą metodą jest powiększanie biustu za pomocą transferu własnej tkanki tłuszczowej

 

powiększenie biustu

Kobieta przed operacją powiększania biustu w Gabinecie Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka w Gdyni / fot. materiały prasowe

 

O ile pierwsza z metod jest powszechna i nie ma w jej przypadku praktycznie żadnych przeciwwskazań, o tyle druga metoda ma szereg obostrzeń. Zdaniem wielu specjalistów medycyny estetycznej, w tym także pracowników gabinetu Derm-Estetyka w Gdyni – z pozoru naturalny transfer własnej tkanki tłuszczowej jest możliwy tylko w przypadku pań posiadających niewielki, ale jędrny biust i spore zasoby tej tkanki w fałdzie brzusznym. Podczas zabiegu takiego jak operacja powiększenia biustu, nie jest możliwy transfer tkanki tłuszczowej z innych regionów ciała, ani też od innych osób. Metoda z definicji dyskwalifikuje osoby szczupłe. Nie nadaje się również do powiększania biustu opadającego. W jego przypadku zalecane jest najpierw wykonanie zabiegu zapewniającego uniesienie piersi.

 

Metody wszczepiania implantów piersiowych

W celu umieszczenie implantów piersiowych w miejscu przeznaczenia, chirurg plastyk może posłużyć się jedną z trzech powszechnie stosowanych metod. Najbardziej popularną i zarazem bezpieczną metodą jest nacięcie wykonywane pod piersią. Nacięcie takie umożliwia swobodne wprowadzenie nawet dużych i bardzo dużych implantów. Minusem metody jest wielkość wykonywanego nacięcia i, co za tym idzie, wielkość pozostającej po zabiegu blizny.

Inną metodą wprowadzenia implantu na miejsce przeznaczenia jest wykonanie niewielkiego nacięcia przy brodawce. W trakcie wykonywania nacięcie konieczne jest przecięcie gruczołów sutkowych, to zaś niesie ze sobą ryzyko utraty wrażliwości sutków.

 

implant piersiowy

Kobieta trzymająca implant do zabiegu powiększenia piersi w Klinice medycyny estetycznej Derm-Estetyka / fot. materiały prasowe

 

Kolejną stosowaną przez chirurgów plastyków metodą jest wykonanie nacięcia pod pachą. Nacięcie takie wymaga zastosowania metody endoskopowej i podnosi koszty zabiegu. Jednak minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji zarówno w trakcie trwania zabiegu, jak i rekonwalescencji po nim. Dodatkowym atutem tej metody jest niewielka blizna.

 

Budowa implantów piersiowych

Implanty piersiowe wykonywane są z silikonu. W ich wnętrzu umieszcza się roztwór soli fizjologicznej lub specjalny żel silikonowy. Implanty mogą mieć różną wielkość i kształt. Jeśli zamierzonym efektem ma być zwiększenie objętości i pełności górnej części piersi, dobrym wyborem będą implanty o okrągłym kształcie. Jeśli natomiast wolą pacjentki jest powiększenie piersi, ale z zachowaniem ich naturalnego wyglądu, dobrym wyborem będą implanty profilowane. Nie bez znaczenia jest również zewnętrzna powłoka implantu, szczególnie dla kobiet aktywnych fizycznie. Implant wewnątrz piersi ma tendencje do przemieszania się podczas aktywności fizycznej.

Nowością na rynku implantów są wkładki Mentor Memory Gel. Są one o 30% bardziej elastyczne, a wypełniający je innowacyjny żel zapamiętuje kształt oferując użytkowniczkom intensywny efekt push-up. Implanty takie dzięki dokładnemu wypełnieniu nie marszczą się i pozostają sprężyste również w trakcie ruchu.

 

Powiększanie biustu tłuszczem – wskazania

Do zabiegu powiększania piersi za pomocą tłuszczu najczęściej kwalifikowane są kobiety, u których nastąpiła nieznaczna utrata jędrności biustu na skutek ciąży lub utraty masy ciała. Metoda jest również proponowana kobietom, u których występuje asymetria piersi. Najlepsze efekty przy powiększaniu piersi tą metodą uzyskuje się u pacjentek z rozmiarem miseczki A lub B, rzadziej C. Warunkiem niezbędnym do przeprowadzenia procedury jest posiadanie przez pacjentkę odpowiedniej ilości tłuszczu w obrębie fałdu brzusznego. Do zabiegu nie stosuje się tłuszczu występującego w obrębie ud czy pośladków.

 

 

źródło: Partner BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>