Ćwiczenia przyjemne i pożyteczne – seks terapią odchudzającą

Regularna aktywność fizyczna pozwala na pożądane kształtowanie sylwetki oraz na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Jeśli jednak nie lubimy fitness, nudzi nas bieganie, a na siłownię nie mamy czasu ani ochoty chodzić regularnie, lepiej znaleźć sport, który będzie nas fascynował i pozwoli spalać nadprogramowe kalorie. Czy może nim być seks?

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Przyjemnie sposób utraty wagi

Nie trzeba stosować drakońskich diet i morderczych treningów, aby uzyskać pożądaną sylwetkę. Wystarczy namiętność w sypialni i trochę pomysłowości, aby przy jednym stosunku stracić nawet do 400 kcal. Im dłużej się kochamy i więcej ruchu wykonują partnerzy, tym lepiej dla naszej figury. Szacuje się, że podczas namiętnego pocałunku tracimy do około 100 kcal. Z kolei, przeciętny seks skutkuje utratą od 200 do 400 kcal. Wystarczy odrobina wyobraźni i być może akcesoria erotyczne, np. z eRozkosz, które mogą sprawić, że seks stanie się jeszcze bardziej intensywny. Jeśli zależy nam na tym, aby spalać jak najwięcej kalorii w sypialni, powinniśmy zadbać o urozmaicanie pozycji seksualnych. Pomogą w tym wspomniane akcesoria erotyczne oraz gibkość. Nie chodzi tu od razu o to, aby wykonywać istne sztuczki cyrkowe, ale o zabawy erotyczne, o wyrafinowanie i większe zaangażowanie w seks.

Jak tego dokonać?

Czy rzeczywiście można odchudzać się, uprawiając seks? Jak najbardziej. Naukowcy twierdzą, że jest to możliwe, o ile partnerzy stosują się do kilku prostych zasad. Przede wszystkim, seks spowoduje, że tracimy coraz więcej zbędnych kalorii, jeśli będziemy odpowiednio często zmieniać ułożenie ciała i pozycje. W szczególności polecany jest seks na stojąco i na siedząco. Najmniej tracimy energii, a co za tym idzie kalorii, podczas kochania się w pozycji klasycznej, leżąc na łóżku. Co ciekawe, kochanie się na świeżym powietrzu, w plenerze, na łonie natury, zwiększa dotlenienie organizmu i przyspiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Ważne jest, aby kochać się często i intensywnie. Podczas stosunku warto na przemian przyspieszać i zwalniać, zmieniając co pewien czas pozycje i napinając mięśnie całego ciała. Unikajmy bierności i sprawmy, że nasza aktywność w seksie, między innymi podczas gry wstępnej, będzie jak największa. Zarówno panie, jak i panowie mogą spróbować wykonać striptiz. To sposób na zrzucenie jednorazowo nawet 500 kcal. Trudno sobie wyobrazić, przyjemniejszą formę utraty zbędnych kilogramów. A jak dobre będą to efekty, to już wszystko zależy od wyobraźni partnerów. A może poszukać pana lub pani do trójkąta? To coraz powszechniejszy sposób na przełamanie rutyny w sypialni.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>