Najciekawsze wzory na kocykach dziecięcych, czyli co wybrać dla malucha

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

Wyposażenie małego dziecka, które wraca do domu ze szpitala, jest bardzo ważne, bo będzie ułatwiało jego aklimatyzacje nie tylko w danym miejscu, ale także w ogóle na świecie. Jednym z najważniejszych produktów, które można znaleźć w różnych sklepach, jest kocyk. A jakie wzory mogą spodobać się Twojemu dziecku?

Kocyk – podstawa wyposażenia niemowlaka

Co znaczy kocyk dla malucha? To po pierwsze bezpieczeństwo, które pozwala malcowi znaleźć swój kąt i oswoić własną przestrzeń. Do tego to kwestie bezpieczeństwa, bo kocyk minky dla niemowlaka daje ciepło, pomaga maluchowi nie zmarznąć i ułatwia jego pierwsze tygodnie i miesiące na świecie. Do tego jeśli jest wykonany z odpowiednich materiałów i w charakterystycznym stylu umożliwia szybsze i bardziej intensywne poznawanie świata. Dlatego jego wzór jest bardzo ważny.

Pandy i inne zwierzątka

Nie kupuj dziecku rzucających się w oczy koców z wzorami w pstrokate kolory. Będą powodowały u niego zaniepokojenie i złość. Dziś na rynku, na przykład na takich stronach jak https://www.marianek.pl/kocyki-niemowlece-minky-50×70, dominują produkty w delikatnej, subtelnej i przydymionej palecie barw. Jak zawsze najmodniejsze są jednak zwierzątka. Kocyki z przyjemną, miłą pandą, ciekawskimi, zabawnymi królikami czy nawet słodkimi i nietypowymi jeżykami staną się dla malucha okazją do zabawy i dostrzeżenia czegoś innego wokół siebie.

Kocyk w drobny deseń zawsze w modzie

Coraz częściej rodzice dzieci do pierwszego roku życia nie wybierają zwierzątek, a na pewno nie tych klasycznie przedstawionych. Stawiają za to na desenie, bo na kocyku dla niemowlaka musi się coś dziać. Warto postawić na wyraziste wzory, na przykład kontrastujące ze sobą zygzaki lub wzory pasujące do siebie i łagodnie się odznaczające, jak delikatne różowe kropki na bardziej różowym tle czy brązowe i czerwone gwiazdki na odcieniach szarości.

Kocyki dla niemowląt – najlepszy wybór dla rodziców

Koc dla dziecka nie może być nudny. Musi być wykonany z doskonałych materiałów, a przede wszystkim przedstawiać ładny obrazek, który od pierwszych chwil będzie stymulował Twoją pociechę do rozwoju i poznawania świata.

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>