Super pielęgnacja zniszczonych włosów

Suche i zniszczone, szorstkie w dotyku i matowe włosy z tendencją do puszenia się z całą pewnością nie wyglądają dobrze – doskonale wie o tym każda ich posiadaczka. Zapewne też każda jest w stanie zrobić naprawdę wiele, żeby poprawić wygląd i kondycję włosów. Niestety bardzo często, pomimo dużych wysiłków i starań, stan włosów poddawanych domowej pielęgnacji wciąż pozostawia wiele do życzenia… Dlaczego tak się dzieje? Zdarza się, że do codziennego odżywiania i mycia włosów po prostu wybieramy nieodpowiednie kosmetyki. Czasami też, zwłaszcza w przypadku włosów mocno przesuszonych, domowe zabiegi pielęgnacyjne są niewystarczające. W takich sytuacjach konieczna jest super pielęgnacja! Czym jest i kiedy warto się na nią zdecydować?

Super pielęgnacja zniszczonych włosów

Sposób na naprawdę zniszczone włosy / fot. materiały prasowe

Super pielęgnacja włosów – poznaj jej tajniki!

Super pielęgnacja to pojęcie, którym można określić intensywne zabiegi pielęgnacyjne, zazwyczaj wykonywane w profesjonalnym salonie fryzjerskim, którym poddaje się włosy zniszczone w celu poprawy ich wyglądu i kondycji. Super pielęgnacja może dotyczyć także innych problemów włosów – takich, jak na przykład nadmierne wypadanie lub wzmożone przetłuszczanie skóry głowy. Wszystko zależy od rodzaju wybranego zabiegu. Taka super pielęgnacja może zostać przeprowadzona samodzielnie, w warunkach domowych.

Wówczas będzie ona polegała na systematycznym odżywianiu i nawilżaniu włosów przy użyciu dostępnych w sprzedaży odżywek i masek do włosów, na przykład pochodzących z linii Garnier Fructis Hair Food. Do regeneracji mocno zniszczonych włosów można ponadto wykorzystać specjalistyczne produkty fryzjerskie, które można zakupić w hurtowniach fryzjerskich lub niektórych salonach, np. L’Oréal Professional lub Wella. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze domowe zabiegi będą w stanie przynieść tak samo pozytywne skutki jak te przeprowadzane przez profesjonalistów, a to za sprawą przebiegu samego zabiegu, jak i produktów w nim zastosowanych. Kiedy więc super pielęgnacja powinna zostać wykonana w salonie fryzjerskim?

Siła profesjonalizmu

W ręce profesjonalistów warto oddać się w przypadku mocno zniszczonych włosów, których stan nie ulega poprawie, nawet pomimo starannej i systematycznej domowej pielęgnacji. Profesjonalna super pielęgnacja przyda się także wtedy, kiedy zależy nam na długotrwałym efekcie, gdyż stosowane przez fryzjerów metody odżywiania włosów, są dużo bardziej trwałe w swoim działaniu. Co kryje się pod pojęciem profesjonalna super pielęgnacja?

Mianem tym można określić naprawdę bardzo różne rodzaje pielęgnacyjnych zabiegów fryzjerskich. Zarówno charakter, jak i częstotliwość wykonywanych zabiegów dostosowuje się do stanu włosów oraz ich indywidualnych potrzeb. Podczas ich przeprowadzania wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty odżywcze oraz urządzenia, których zadaniem jest poprawa poziomu wchłaniania substancji pielęgnujących zawartych w stosowanych produktach. Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się: sauna parowa, botoks na włosy, keratynowe prostowanie włosów, zabieg z wykorzystaniem podczerwieni oraz tzw. rekonstrukcja Joico K – Pak.

Każdy z tych zabiegów, aby mógł przynieść jak najlepsze efekty, powinien zostać powtórzony kilka razy, w zależności od stopnia zniszczenia włosów. Odpowiednia ilość powtórzeń zapewnia bardzo zadowalające efekty w postaci głębokiego odżywienia, nawilżenia, wygładzenia, nadania blasku i miękkości. Ważne jest to, aby wybrać zabieg adekwatny do problemów włosów.

Profesjonalna super pielęgnacja włosów w wielu przypadkach okazuje się być jedynym ratunkiem dla mocno przesuszonych, zniszczonych włosów, których zła kondycja skutkuje osłabieniem ich struktury oraz pogorszeniem wyglądu. Warto zatem udać się do salonu fryzjerskiego, aby ocenić stan włosów i wspólnie z fryzjerem zadecydować o ich dalszych losach.

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>