Depilacja laserowa bez bólu? Tak, to możliwe! Zapoznaj się z najnowszymi osiągnięciami laseroterapii

Ból podczas laserowego usuwania owłosienia jest najczęstszą przyczyną, dla której kobiety rezygnują z przeprowadzenia tego zabiegu. Prawda jest jednak taka, że depilacja laserowa bikini, ud, pach czy okolic intymnych nie musi być w ogóle bolesna! Bezbolesny przebieg zabiegu laserowego usuwania owłosienia zapewniają nowoczesne lasery, z którymi możemy spotkać się m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Jednym z nich jest laser Motus AX firmy Deka. Podpowiadamy, w czym tkwi jego skuteczność!

Depilacja laserowa bez bólu? Tak, to możliwe! Zapoznaj się z najnowszymi osiągnięciami laseroterapii

Obalamy bolesne mity / fot. materiały prasowe

Depilacja laserowa bez bólu dzięki szafirowej płytce

Co zapewnia całkowitą bezbolesność zabiegu w przypadku lasera do depilacji Motus AX Deka? Odpowiada za to niewielki element tego urządzenia nazywany szafirową płytką. Jej wyjątkowe działanie sprawia, że podczas zabiegu skóra jest chłodzona do 15 stopni Celsjusza, co bardzo skutecznie minimalizuje odczucia bólowe pacjenta. Jedyne, co może odczuwać podczas zabiegu, to silne uczucie chłodu wynikające z działania szafirowej płytki, a także lekkie ukłucia w głębokich warstwach skóry. Według opinii pacjentów Kliniki Miracki w Warszawie depilacja laserowa przy pomocy lasera Motus nie wiąże się jednak z typowym uczuciem mocnego pieczenia skóry. Podczas zabiegu tym urządzeniem nie jest nawet wymagane wcześniejsze zastosowanie specjalnego znieczulenia.

 

Bezbolesna depilacja bikini?

A co z najbardziej wrażliwymi miejscami na ciele, np. okolicami bikini, miejscami intymnymi, górną wargą czy pachami? Starsze systemy laserowe narażały pacjenta na wyjątkowo silny ból w tych miejscach podczas depilacji laserowej, jednak od kiedy na rynku pojawił się laser Motus, usuwanie owłosienia stało się naprawdę komfortowe. To przede wszystkim zasługa innowacyjnej technologii Moveo, która określa sposób prowadzenia głowicy po skórze. System pozwala na płynne i szybkie poruszanie się głowicy po skórze pacjenta, co odróżnia laser Motus od starszych systemów laserowych wykorzystywanych przy depilacji laserowej. Laser Motus, dzięki pracy w trybie Moveo, powoduje stopniowe nagrzewanie się skóry oraz znajdujących się w niej mieszków włosowych, co prowadzi do ich termicznej destrukcji bez narażania pacjenta na przegrzanie, oparzenia i trudny do zniesienia ból. Zabieg dodatkowo przeprowadzany jest na skórze po nałożeniu na nią specjalnego olejku lub żelu do USG, aby zmniejszyć ewentualne tarcie i ułatwić poruszanie się głowicy po skórze.

 

Laserowe usuwanie owłosienia – ważne zalecenia

Jeżeli zależy nam na tym, aby zabieg depilacji laserowej przebiegł bez żadnych komplikacji, był dla nas bezpieczny i komfortowy, musimy trzymać się pewnych zaleceń lekarskich. Jednym z nich jest unikanie słońca kilka tygodni przed zabiegiem i po nim – depilacja przeprowadzona na skórze ze świeżą opalenizną może wywołać problem oparzeń, a tym samym nieprzyjemnych dla pacjenta dolegliwości. Należy też pamiętać o odstawieniu wszelkich ziół i leków światłouczulających, które mogą wywołać takie same reakcje. Pamiętajmy też o niespożywaniu alkoholu, co najmniej 24 godziny przed zabiegiem.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu skóra będzie stopniowo się czerwienić i zyskiwać lekką opuchliznę. Możliwe jest też pojawienie się tymczasowego stanu zapalnego w okolicy mieszków włosowych z charakterystycznymi obrzękami i opuchlizną. Dobra wiadomość jest taka, że dolegliwości te ustępują samoczynnie po kilku godzinach od zabiegu. Dla ich złagodzenia można też stosować specjalne kompresy chłodzące.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej urządzeniem Motus AX Deka znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/epilacja-laserowa-motus-deka/

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>