Kwas hialuronowy w zabiegach medycyny estetycznej. Jeden związek – wiele zastosowań!

kwas-hialuronowy-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Szukasz skutecznego sposobu, aby odmłodzić skórę? A może chcesz powiększyć usta? Do tych zabiegów stosowany jest jedne związek – kwas hialuronowy

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu procedur poprawiających wygląd twarzy i ciała. Wśród nich dużym zainteresowaniem ze strony klientek cieszy się usuwanie zmarszczek, które pozwala na pozbycie się tych nieestetycznych oznak czasu. Do tej procedury często używany jest kwas hialuronowy. Warto jednak zaznaczyć, że ma on znacznie szersze zastosowanie. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnego pochodzenia, który zaliczany jest do polisacharydów, czyli wielocukrów. Odpowiada on głównie za nawilżenie skóry, ponieważ wiąże cząsteczki wody. Wtedy ma formę żelowatej substancji. To właśnie ona odpowiedzialna jest za jędrny, sprężysty wygląd tkanek skóry, a także za brak zmarszczek i zwiotczeń.

Cząsteczki kwasu hialuronowego ulegają jednak zanikowi z postępem wieku. W związku z tym skóra dojrzała ma ich mniej niż młoda. To powoduje, że można zobaczyć na niej oznaki starzenia, między innymi zmarszczki, brak jędrności, opadanie owalu twarzy.

Jednak poziom kwasu hialuronowego w skórze można uzupełnić. Poza dostępnymi w sprzedaży kosmetykami można wybrać także specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, które wykorzystują kwas hialuronowy na wiele sposobów – nie tylko jako skuteczne usuwanie zmarszczek z twarzy.

Cechy kwasu hialuronowego:
– to naturalna substancja występująca w skórze
– jest bardzo dobrze tolerowany – rzadko powoduje reakcje alergiczne
– daje natychmiastowe rezultaty podczas zabiegów medycyny estetycznej
– po czasie całkowicie się wchłania i nie jest niebezpieczny dla organizmu

Kiedy warto zdecydować się na zabieg z kwasem hialuronowym?

Obecnie praktycznie każdy dobry gabinet medycyny estetycznej może zaoferować swoim klientkom dostęp do zabiegów na bazie kwasu hialuronowego. Jest on także oferowany w Gabinecie Medycyny Estetycznej Slowage w Rzeszowie.

Do wyboru jest pełna paleta procedur, do których zaliczają się usuwanie zmarszczek, ale także inne zabiegi upiększające, które można wykonywać nie tylko na twarzy, ale także na ciele.

Wskazania do zabiegów z kwasem hialuronowym:
– widoczne zmarszczki, głównie pochodzenia starczego – usuwanie zmarszczek poprzez ich wypełnienie
– opadający owal twarzy wynikający ze zwiotczenia skóry – zabieg wolumetrii, czyli wolumetryczny lifting cery
– bruzdy nosowo-wargowe i inne bruzdy oraz ubytki w skórze, na przykład po operacjach, urazach
– zapobieganie objawom starzenia – działanie anti-aging podczas zabiegów mezoterapii igłowej
– małe, asymetryczne usta – zabieg powiększania i modelowania ust
– skóra wymagająca odmłodzenia w rejonach szyi, dłoni
– modelowanie i powiększanie piersi, pośladków

Jak odbywają się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego?

Procedury na bazie kwasu hialuronowego mają podobny przebieg. Polegają one na wprowadzeniu tego związku w skórę za pomocą igieł i strzykawek albo kaniuli. Procedury nie są bolesne, jednak w przypadku określonych miejsc, na przykład ust, stosuje się znieczulenia miejscowe podobne do tych stomatologicznych.

W trakcie zabiegu specjalista wstrzykuje odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego w oznaczone miejsca. Substancja natychmiast je wypełnia, dając pożądany efekt, na przykład usuwanie zmarszczek, powiększenie ust, podniesienie owalu twarzy.

Rezultaty widoczne są od zaraz, dlatego nie trzeba czekać na ich stopniowe pojawienie się. Po kilku tygodniach można wykonać też ewentualne poprawki. Efekty zabiegów jak usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym czy modelowanie ust utrzymują się najczęściej przez około 6-12 miesięcy. Potem można przeprowadzić je ponownie.

Podsumowując, kwas hialuronowy jest wysoce skutecznym, bezpiecznym, a przy tym wszechstronnym związkiem używanym w praktycznie każdym gabinecie medycyny estetycznej. Za jego pomocą można usuwać zmarszczki na twarzy, ale również zredukować inne oznaki starzenia skóry, na przykład opadanie jej owalu, ubytki w skórze czy też powiększyć usta. To prawdziwie wszechstronna substancja!

Źródło: materiał Partnera BT

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>