Pudełko dla par – praktyczna gra dla dwojga

Gra dla par Beauty test

fot. materiały prasowe Partnera

Pudełko dla par to wciągająca gra dla dwojga. Jej celem jest przypomnienie, jak ważne jest codzienne okazywanie sobie nawzajem miłości. Raz w tygodniu losujecie z pudełka dla par kartę z zadaniem, które następnie wykonujecie przez siedem kolejnych dni. Zadań jest w sumie 30

Wszystkie szczegóły, dotyczące zadania, są opisane na danej karcie. Zadania to w dużej mierze czynności czy rytuały, które są lub były kiedyś obecne w Waszym związku. Może warto przypomnieć sobie te gesty i słowa, które zgubiły się w szarej codzienności i natłoku obowiązków?
Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest świadomie dbanie o związek i nieustanne budowanie relacji z drugą połówką. Gra pudełko dla par uświadamia użytkownikom, jak ważną rolę odgrywa komunikacja w związku. Obecnie żyjemy szybko, mamy mnóstwo zajęć i obowiązków, przez co łatwo zapomnieć o drobnych testach, które podtrzymują ogień w związku. Gra dla małżeństw z długim stażem może być ciekawą formą powrotu do pierwszych lat związku. 

Zwycięzca nie zawsze jest tylko jeden 

Jak w każdej grze i tutaj jest przewidziana Nagroda Specjalna. Tyle tylko, że to Wy ją wspólnie wymyślicie! Postarajcie się, aby było to coś, co Wam obojgu sprawi przyjemność. Warto zwrócić uwagę, że część zadań wykonujecie w tajemnicy przed partnerem, a część wspólnie z drugą połówką.
Po tygodniu razem podsumowujecie, jak Wam poszło i zliczacie punkty. Przy tej okazji wymieńcie się też spostrzeżeniami i Waszymi odczuciami. Czy wylosowane z pudełka dla par zadanie było dla Was trudne? Czy sprawiło Wam radość? A może dana czynność w ogóle nie przypadła Wam do gustu? Porozmawiajcie o tym szczerze i wyciągnijcie wnioski. To, co Wam obojgu dało najwięcej satysfakcji, warto wprowadzić na stałe do Waszego związku. 

gra dla par Beauty test

fot. materiały prasowe Partnera BT

Zrób to sam 

Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na zakup pudełka do gry dla par za 80 zł, możecie wykonać takie karty samodzielnie. Pamiętajcie, że liczy się treść, a nie forma! Zadbajcie jednak mimo wszystko estetykę pudełka. Nie od dziś wiadomo, że chętniej sięgamy po rzeczy, które są po prostu ładne.
Postawcie pudełko w widocznym miejscu tak, aby stale przypominało Wam o toczącej się grze. Najważniejsze jest jednak Wasze szczere zaangażowanie w tę grę i rzetelne wykonywanie kolejnych zadań. Wasze karty do pudelka dla mogą mieć dowolną formę. A może stworzycie swoje własne zadania na bazie pudełka dla par? 

Bądźcie kreatywni we dwoje! 

Każde pudełko zawiera 10 czystych kart. Tu to Wy zdecydujecie. Sami wymyślicie zadania dla sobie i partnera. Puśćcie wodze fantazji, bądźcie kreatywni i nie myślcie szablonowo. Nad zadaniami możecie pracować wspólnie albo każde z Was może opracować np. 5 zadań.
Zastanówcie się, czego chcielibyście się za ich pomocą dowiedzieć o Waszym związku albo o Waszej drugiej połówce. A może jest coś, co Wasza druga połówka już robi i co sprawia Wam ogromną radość? Napiszcie to konieczne na karcie – właśnie po to zostały stworzone puste karty. 
Nie ograniczajcie się jednak tylko do odtworzenia tego, co już jest lub kiedyś było w Waszym związku. Czy znacie 5 języków miłości? Jeżeli nie, to koniecznie uzupełnijcie wiedzę w tym zakresie i wykorzystajcie ją przy tworzeniu własnych kart. Możecie zacząć od publikacji guru w tym temacie, czyli Gary’ego Chapmana pt. „Pięć języków miłości”.

Gra małżeńska

Nie ograniczajcie się jednak do tej jednej książki. Szukajcie, zdobywajcie wiedzę, które pomoże Wam wzmocnić fundamenty Waszego związku. Pamietajcie jednak, aby zadania były możliwe do wykonania i nie kolidowały z Waszymi codziennymi obowiązkami. W przeciwnym razie, trudno Wam będzie wpleść grę w Wasze życie. Zadania powinny być konkretne, tak aby drugą osoba dokładnie wiedziała, co, gdzie i kiedy ma zrobić.
Dlatego zamiast pisać „Będę miła”, opisz konkretnie, jak to zrobisz, np. „Przed tydzień będę witała Cię po pracy z uśmiechem na ustach i propozycją gorącego, wspólnego posiłku”. Ułatwi Wam to również weryfikację, czy dane zadanie zostało wykonane i w jakim stopniu. 

Gry dla par idealne na prezent

 

Pudełko dla par, to świetny pomysł na niebanalny prezent dla Twojej drugiej połówki lub dla znajomej pary. Najlepiej sami przetestujcie grę, a potem powiedzcie znajomym, co wniosła do Waszego związku i jakie są Wasze odczucia. To najlepsza z możliwych rekomendacji. Możecie też pomóc komuś bliskiemu w stworzeniu pudełka. Dzielcie się zdobytą podczas tworzenia i grania wiedzą. Pięć języków miłości, to swego rodzaju dekalog i fundament trwałej relacji. Gra dla par pomaga tę wiedzę usystematyzować i stosować w praktyce każdego dnia. 

Źródło: Pudelkodlapar.pl
Twórcą Pudełka dla par jest Psycholog Aleksandra Mroczko – https://aleksandramroczko.pl

KOMENTARZE

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>